Rachwał strona domowa ver1.0 beta

anti war
piekne kobiety

Zmiana szaty graficznej

Dzisiaj zaczynam zmianę szaty graficznej na stronie WYSPY BAHAMA.

24.03.08

Dzień kobiet

Już jutro jedno z najpiękniejszych świąt, czyli DZIEŃ KOBIET. Także wszyscy panowie biegiem do kwiaciarni, kwiatek w rączkę i jeszcze szybciej do kobitek:):) Obyśmy traktowali kobiety codziennie nie tylko w święta.Bez nich by było troszke przejebane w życiu;/

A poniżej moje życzonka:

dzien kobiet

07.03.08

Nowa strona

Zamieściłem niedawno nową stronę na serwer. Jest ciągle w budowie ale efekty można zobaczyć pod tym adresem MOWACIAŁA

03.03.08

Bajkowy MEN...

Ministerstwo Edukacji Narodowej znowu w akcji:). Tym razem nie wycofają książkę, poniweaż uważają że jest neopogańska i niepatriotyczna O.o Oto przykłądowe strszczenie przez doktora Franciszka Nieckulę z Uniwersytetu Wrocławskiego, który sporządził dla MEN:

Najwyższy niepokój budzi jednak we mnie treść bardzo wielu czytanek - te wiedźmy, hobbity, muminki, trolle, czary. Gżdacze, Wielkomiludy, skrzaty, czarownice, potwory, wampiry, smoki (bardzo dużo smoków), a wszystko w scenerii, gdzie ť ciemno, mokro i zimno Ť. Przerażający świat folkloru mrocznej północy. Ile tego śmiecia, tego szlamu można wtłoczyć w główki 10- i 11-letnich dzieci? (...) Przecież to najgorsza forma krzewienia obskuranckiego neopoganizmu!

Wielu widać miało nadzieję, że usuwanie "takich" książek wiązało się z Romanem Giertychem. No ale widzimy jaka jest prawda...Tylko teraz czekajmy kiedy zniknie smok wawelski...

smok
Fot. Black Isle Studios / gameexe.pl

20.02.08

Lucky strike:}

Kto obstawiał ze mną dziś może świętować. Oto mój kuponik hehe:)kieliszek

totomix

20.02.08

Pozycjonowanie w wyszukiwarce Onet

Wreszcie udało mi się wypozycjonować stronę pod onetowską wyszukiwarką. Na słowo kluczowe "electra carmen" strona www.electracarmen.prv.pljest na pozycji 1 zaś po wpisaniu "carmen electra tapety" znajdziemy ją na miejscu 2. Teraz pozostaje odczekać aż google przestanie mieć czkawkępozycjonowanie stron.

19.02.08

Nasza-klasa

Nasza-klasa staje się coaz bardziej popularna. Ostatnio obiło mi się o uszy kilka zwrotów z użyciem tej nazwy. Przykładowo:

 • "A twoja stara ma zero znajomych na naszej klasie"


  lub:


  • "twój stary jest programistą w naszej-klasie"
  jeszcze inne :


  • "jestes głupi jak komentarz na onecie"
  • "a ty jesteś zmulony jak nasza-klasa"

  15.02.08

  "Piątek w mieście"

  Wczoraj odbył się już 7 "Piątek w mieście". Wystąpiły 2 kapele SARTHIEM z Nowej Dęby i Krusher z Krosna, który już 2 raz w ostatni czasie gości w naszym mieście. Znwou przeprowadzono experyment i koncert zrobiono na sali kinowej. Myślę, że pomysł wypalił - ludzi przyszło nadspodziewanie dużo. Niektórym nawet nie przeszkadzała mała ilość miejsca aby się bawić:D. Oby więcej takich imprez.

  Krusher

  09.02.08

  ...

  Wybierając się na zajęcia chciałem wcześniej wysłać coś przekazem w banku. Wkońcu nic nie stało na przeszkodzie bo miałem ponad pół godziny czasu. Ale już wiem, żeby następnym razem wyjść godzinę wczęsniej to MOŻE zdąże. Zrozumiałbym jeszcze gdyby to młoda stażystka była ale nie kobieta, którą widzę x lat na tym stanowisku. Czy jej tak trudno zapamiętać gdzie jest jaka literka na klawiaturze?? Czy bank xxx nie stać na szkolenie "bezwzrokowe pisanie" dla swoich pracowników? Nie wydaję mi się. Poprostu myślałem, że wyrwę jej ten przekaz z ręki i pójdę do innego banku widząc jak sie męczy pisząc 2 palcami na klawiaturze. No i oczywiście na zajęcia nie dotarłem:P

  03.02.08

  Diablo

  Nadszedl czas rozstać się z grą Diablo II. Od dawna szukałem powodu żeby skończyć z nią. Pomógł mi w tym jeden człowieczek kradnąc moje rzeczy:) Dla niektórych przecież to nie tylko gra... Nawet swoich znajomych okradają - jednym słowem porażka. Ale więcej było i tak dobrych wspomnień. Znając mnie i tak wróce ale przynajmniej będę wchodzić pogadać na kanał hehe:P

  diablo

  01.02.08

  Komentator

  Właśnie udało mi się stworzyć komentator na plikach .txt, który składa się z 3 plików. W tym celu użyłem PHP. Może nic się nie spierdoli... Wynik dziłania widać po prawicy

  31.01.08

  Euro 2012 nie w Polsce???

  To nie fikcja. Kolejny raport UEFA nie przynosi dobrych wieści. Jeśli w Polsce nic się nie zmieni euro 2012 zostanie nam odebrane. Federacja piłkarska zarzuca nam niewidoczny postęp w budowie lotnisk, stadionów, autostrad i hoteli. Oberwalo się również naszemu rządowi. "Niestabilność polityczna w Polsce i na Ukrainie oraz braki w infrastrukturze są obecnie zbyt poważne. Jest już za późno, żeby czekać nie wiadomo na co. Trzeba działać!" - wypowiedź sekretarza generalnego UEFA David Taylora.

  platini

  NASZE PRZYGOTOWANIA DO EURO 2012

  Nasze zobowiązania wobec UEFA

  Hotele

  UEFA nie określiła szczegółowo liczby miejsc hotelowych, które muszą powstać na Euro 2012. Ważne, by jak najwięcej z nich znajdowało się w odległości do 75 km od stadionu. Według polskich ekspertów, w momencie przyznawania nam organizacji imprezy w naszym kraju brakowało około 41 tysięcy miejsc hotelowych. Wiadomo było też, że każde z miast gospodarzy musi mieć co najmniej 3 hotele pięciogwiazdkowe i 5 hoteli czterogwiazdkowych.

  Autostrady

  UEFA nie wyznaczyła nam konkretnych wymogów dotyczących poprawy stanu dróg. Ale tuż po przyznaniu nam organizacji mistrzostw GDDKiA w raporcie "Drogi do Euro 2012" zapowiedziała, że przed pierwszym gwizdkiem zostanie u nas oddanych do użytku 930 km nowych autostrad i 2300 km dróg ekspresowych. W całości mają być gotowe autostrady A1, A2 i A4.

  Stadiony

  Zobowiązaliśmy się do budowy bądź przebudowy 6 stadionów. Trzy mają mieścić powyżej 50 tys. widzów, dwa powyżej 40 tys. i jeden powyżej 30 tys. Wszystkie miały być gotowe do końca 2010 roku.

  Lotniska

  W tym wypadku też nie było precyzyjnych wymogów ze strony Federacji. Polscy eksperci od razu zaznaczyli, że wszystkie lotniska w miastach goszczących Euro wymagają modernizacji, która co najmniej dwu-, trzykrotnie zwiększy ich przepustowość.

  Tyle już zrobiliśmy

  Autostrady

  W minionym roku oddano zaledwie jeden 25-kilometrowy odcinek autostrady A1. Jeszcze mniejszy postęp zrobiliśmy w budowie dróg ekspresowych - do użytku oddano zaledwie 23 km. W budowie jest kolejne 282 km ekspresowych i 172 autostrad, a w tym roku zaczną się prace na kolejnych 515 km dróg ekspresowych i 625 km autostrad.

  Hotele

  W Warszawie i okolicach do mistrzostw musi powstać 10 tys. miejsc hotelowych, czyli 20 - 30 nowych hoteli. W tym roku przybyło zaledwie tysiąc nowych miejsc (7 hoteli). Poznań potrzebuje 8 tys. miejsc. Od kwietnia nie przybyło nawet 1 tys. Wrocław na mistrzostwa chce zbudować 23 nowe hotele na 16 tys. miejsc. W budowie jest tylko jeden. W lepszej sytuacji jest Gdańsk, który dzięki współpracy z Gdynią i Sopotem już teraz spełnia wymogi. Jeszcze w tym roku zakończy się tu budowa dwóch nowych hoteli pięciogwiazdkowych.

  Stadiony

  W Poznaniu rozbudowa stadionu powinna już trwać w najlepsze, ale jeszcze się nie zaczęła. Rozstrzygnięto jedynie przetarg na nadbudowę trzeciego poziomu trybun, prace ruszą jeszcze w lutym. We Wrocławiu postępy jeszcze mniejsze. W grudniu miasto powołało spółkę Wrocław 2012, która ma dopiero wyłonić projektanta i wykonawcę stadionu. Sprawniej działają władze Gdańska. Spółkę celową powołały w październiku, w tym samym miesiącu zatrudniono też firmę doradczą, która przygotowała dokumentację do przetargów na projekt i wykonanie stadionu. Projektant ma być wybrany jeszcze w tym tygodniu. W listopadzie miasto dogadało się z działkowcami, którzy zgodzili się przenieść w nowe miejsce. Mają na to czas do końca marca tego roku. Niewielkie sukcesy ma też Warszawa. Zdołano tu wyrzucić kupców z korony Stadionu Dziesięciolecia, powołać spółkę do budowy stadionu, przygotować konkurs na zagospodarowanie terenów wokół obiektu i dwa miesiące temu wyłonić projektanta, który właśnie zaprezentował projekt koncepcyjny Stadionu Narodowego.

  Lotniska

  Niewiele wydarzyło się w kwestii modernizacji lotnisk. Wrocław zdołał zebrać dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę nowego terminalu. Poznań, którego lotnisko ma do Euro obsługiwać 3 mln pasażerów (dwa razy więcej niż dziś), na razie wyliczył, że na modernizację potrzebuje 49 mln euro. I liczy na to, że dostanie te pieniądze z budżetu państwa. Nieco lepiej jest w Gdańsku. Na lotnisku w Rębiechowie już ruszyły prace, których efektem ma być zwiększenie przepustowości z 2,5 mln do 5,5 mln pasażerów. Niestety są to drobne prace, właściwa budowa nowego terminalu dopiero ruszy. W Warszawie ciągle trwa rozbudowa Terminalu 2 i pirsu budynku północnego, z którego pasażerowie mogą dostać się do samolotów za pomocą rękawów. Termin ich oddania przesuwany był wielokrotnie, najnowszy to 28 marca 2008 r.

  Co zostało do zrobienia

  Hotele
  Z 41 tysięcy potrzebnych na Euro 2012 nowych miejsc hotelowych powstało na razie około 5 - 7 tysięcy. Przez najbliższe 4 lata tempo budowy hoteli musi zatem wynosić nie tysiąc, ale 8 tysięcy miejsc hotelowych rocznie. Autostrady

  Z zapowiadanych do zbudowania 930 km autostrad w trakcie wykonania jest lub będzie od tego roku 797 km. Na pozostałych 133 km nie dzieje się nic. Jeszcze gorzej jest z drogami ekspresowymi. W tym roku prace będą trwać na zaledwie 797 km z zaplanowanych na Euro 2300 km. Na 1500 km brakujących przez najbliższy rok nikt nie wbije nawet łopaty.

  Stadiony

  W Poznaniu w lutym ruszy budowa trzeciego poziomu trybun. Ma się skończyć latem, po czym zostaną rozebrane trybuny pierwszej i trzeciej. Następnie, jeszcze w tym roku, zacznie się budowa zadaszenia. Stadion będzie gotowy w 2010 r., ale pod warunkiem, że rząd zdecyduje się na sfinansowaniu połowy kosztów tej inwestycji. We Wrocławiu zostało do zrobienia wszystko. W pierwszej kolejności trzeba wyłonić projektanta. To stanie się w najbliższym czasie. Jeszcze w tym roku ma być gotowy projekt, wybrany ma zostać wykonawca i przed końcem roku mają ruszyć roboty. Mimo ogromu prac i braku harmonogramu Wrocław zapewnia, że stadion będzie gotowy na czas. W Gdańsku prace ruszą w kwietniu, ale będzie to głównie porządkowanie terenu po ogródkach działkowych. Za pół roku znany będzie projekt, latem rusza przetarg na wykonawcę. Właściwa budowa ruszy najwcześniej jesienią. W Warszawie za kilka dni ruszy konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie okolic stadionu. W marcu ruszy przetarg, który ma wyłonić firmę przygotowującą fundamenty pod stadion. Wbijanie pali przez tę firmę zacznie się najwcześniej jesienią, a właściwa budowa - wiosną 2009 r.

  Lotniska

  Na wrocławskim lotnisku do zrobienia jest niemal wszystko, bo nie ma nawet jeszcze pozwolenia na budowę. Przed wakacjami znany będzie wykonawca, jesienią ruszą roboty. Niemal tak samo jest w Gdańsku. Dotychczasowe drobne prace nabiorą tempa w połowie tego roku, nowy terminal ma być gotowy w 2011 r. Nietknięte jest lotnisko poznańskie - władze remontują na razie prowadzące do niego drogi. I czekają na pieniądze z budżetu państwa.

  Źródło: Dziennik

  31.01.08

  Wirtualne pączki

  Dziś tłusty czwartek, czyli dzień obżarstwa i ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jeżeli chcecie komuś wysłać pączka w tych czssach to nic trudnego. Można to nawet zrobić poprzez internet. Oto jedna ze stron oferująca wysylanie wirtualnych pączków do znajomych.


  pączek
  PĄCZKI DLA CIEBIE

  31.01.08

  "Duchowe uzdrawianie muzyką"

  Przeglądając terminy koncertów omal nie popadłem w euforię:) Może za daleko wybiegam w przyszlość ale mam już upatrzony pewny koncercik. Oczywiście jak to w życiu coś mnie może zatrzymać ale bądźmy dobrej myśli. Otóż dnia 30.08.2008 w sobotę odbędzie się koncert urodzinowy Vadera, któy obchodzi 25 urodziny. Zagrają na nim oczywiście Vader oraz Nile, Rotting Christ oraz Krisiun. Nie ukrywam, że dla mnie największą gwiazdą nie będzie Vader tylko Rotting Christ i dla niego mam zamiar się wybrać. Byłem już 2 razy na ich koncercie i się nie zawiodłem. Wkońcu to klasyka metalu...Niby to tylko zapowiedź koncertu ale aż czlowiekowi lepiej mija dzień po takiej wiadomości:D

  rotting christ

  29.01.08

  Portale onetowskie i tlenopodobne

  Jak często bywa przy porannej kawie włączam mój ulubiony portal o2.pl. Zawsze mam tą nadzieję, że się dowiem czegoś ciekawego lub przeczytam jakąś najnowszą informację z Polski czy ze świata. I znowu sie zawiodłem. Zanim znalazłem coś ambitnego przed moimi oczyma przebłyskiwały tylko artykuly typu : "Nowa fryzura Rihanny!". Tak sobie myślę...ale co mnie to kurwa obchodzi? Druga rzecz, która się rzuca zaraz na wejściu to artykuły "zabarwione erotyzmem" jak ja to nazywam:D Dla przykładu : "Nowa rewolucja seksualna" Widząc po jednej stronie Pudelek, Egoiści itp wiem już że średnia wieku teg portalu napewno nie przekracza 15 lat. A więc czemu "w centrum" strony umieszczają takie nachalne treści. Chyba pora na zmianę portalu, za dużo tu widzę przyciągania na siłe odbiorcy. Same artykuły, filmiki, nowości o sexie...może któryś z redaktorów o2 miał celibat:) Jak tak dalej bedzie,to rozstanie będzie chyba nieuniknione ...więc jak bedzie??? Pomozecie?? xD

  o2.pl

  28.01.08

  nasza-klasa.pl

  Coraz bardziej staje się popularna strona www.nasza-klasa.pl Jest to poprostu kopia jednego z amerykańskich amerykańskich serwisów www.classmates.com, który istnieje już około 15 lat lub jak mówią niektórzy www.facebook.com. Nie wiem czemu ąz tyle osób pada z zachwytu, podnieca się i mówi że to nowość w sieci o.O. Jak zwykle jest wielu przeciwników tego serwisu. Przyznam, że chociaż jestem tam zarejestrowany ja też nie przepadam za NK (nasza-klasa). A czemu? Hm... bo wiem że niektórzy nie chcą aby ich zdjęcia czy dane byly upubliczniane. Nieraz na liście gg mamy osoby poznane na czacie czy forum. Nigdy wcześniej ich nie widzieliśmy a teraz wystarczy zaimportować listę gg na serwis NK i "wywali" nam ich prawdziwe imiona,nazwiska, gdzie chodzili do szkoły itp..Tak więc chyba większość może zapomnieć już o tak zwanej anonimowości w sieci jeżeli podała numer gg czy skype. Drugie co można zauważyć to nalot kolekcjonerów znajomych. Często dostaje zaproszenie od osoby, której w życiu na oczy nie widziałem. I po co jej jestem w znajomych? Dla pokazu, chce się pochwalić że ma z 500 znajomych? Bez sensu...Także nie liczcie na to że zaakceptuje zaproszenei nie zamieniają z obą słowa lub Cię wcale nie znając. Na allegro.pl bardzo popularne staly się aukcje typu : przyjaciel, brat, żona, która to będzie z Tobą w serwisie NK. Można wybrać nawet różne pakiety chociażby VIP. No ale na allegro to nic dziwnego, nie takie aukcje były:D

  Jako duży plus zaliczam to że już nie muszę pamiętać szkół, ich rozpoczęcia itp. A więc CV napisze w 5min szybciej xD. Także można odświeżyć kontakt z kilkoma osobami, z któymi się dawno nie widziało.

  Strona www.classmates.com przeżywa ogromny kryzys. Czy NK będzie następna? Myslę, że tak. Jak każdy obgada każdego, będzie mieć po 1000 znajomych to co dalej tam szukac? ?:> Ja napewno nie będę plakać po tej stronie heh.

  27.01.08

  Łańcuszki...

  Dostałem ich dzisiaj tylko 4... Nie chcę tu nikogo urazić ale wysyłając to pokazujecie jaki macie szacunek do danej osoby, marnując jej czas i niepotrzebnie ją stresując.

  A to pezykładowy łańcuszek:
  15 rzeczy, o których prawdopodobnie nie wiesz lub nie myslisz:
  1. Jest na swiecie co najmniej 5 osób, które tak Cie kochaja, ze oddalyby zycie za Ciebie.
  2. Jest na swiecie co najmniej 15 osób, które kochaja Cie w ten lub inny sposób.
  3. Jesli kiedykolwiek ktos Cie nienawidzil to tylko dlatego, ze chcialby byc taki jak Ty.
  4. To Ty mozesz przyniesc radosc kazdemu, nawet temu, kto Cie nie lubi.
  5. Kazdej nocy jest ktos kto mysli o Tobie zanim zasnie.
  6. Sa tacy, dla których jestes calym swiatem.
  7. Sa tacy, którzy nie mogliby zyc bez Ciebie.
  8. Jestes jedyny i wyjatkowy.
  9. Sa tacy, którzy Cie kochaja, a Ty nawet nie masz pojecia o ich istnieniu.
  10. Kiedy popelniasz pomylke zawsze wynika z tego cos dobrego.
  11. Jesli myslisz, ze swiat sie do Ciebie odwrócil plecami, zrób jak on odwróc sie do niego plecami.
  12. Jesli sadzisz, ze nie masz szans osiagnac to czego chcesz, najprawdopodobniej nie osiagniesz tego, ale jesli wierzysz w siebie to najprawdopodobniej, wczesniej czy pózniej osiagniesz to.
  13. Zawsze pamietaj komplementy jakie prawia Ci inni, zapomnij o docinkach.
  14. Zawsze mów innym co do nich czujesz, bedziesz czul sie lepiej wiedzac, ze oni o tym wiedza.
  15. Jesli masz wspanialych przyjaciól poswiec im czas, zeby wiedzieli jacy sa wspaniali.

  Wyslij to kazdemu na kim Ci zalezy, wlacznie z tymi, od których to dostales. Na pewno bedzie im przyjemnie... Powiedz tej osobie, co dla Ciebie znaczy, bo zanim sie zdecydujesz, moze byc za pózno. Zyj chwila! Nigdy niczego sobie nie zaluj! I co najwazniejsze, zawsze trzymaj sie z przyjaciólmi i rodzina, bo to oni pomogli Ci byc takim jaki jestes teraz. Musisz wyslac ten list do 10 róznych osób w ciagu 3 godzin po przeczytaniu go. Jezeli to zrobisz, bedziesz mial niewiarygodne szczescie w milosci. Jesli nie wyslesz tej wiadomosci nikomu to znaczy, ze jestes samolubem!

  Tłumaczenie..;p:
  * 2 osobom - nic się nie stanie.
  * 20 osobom - nic się nie stanie.
  * 55 osobom - też pewnie nic się nie stanie.
  * 200 osobom - i co się stanie?
  * 100000 osobom - i kurwa NIC nię nie stało...

  Jeden wysłał i dalej żyje, inny nie wysłał i zginął ale to nie ma napewno nic wspólnego z tymi idiotycznymi łąńcuszkami!!!

  27.01.08

  Damian Jagoda i spółka - część pierwsza

  Ostatnio zauważyłem nowy wpis w mojej księdze gośći. Nie był zbyt pozytywny a raczej chamski...myślę sobie kto to? Co do chuja? To samo IP?No a jaak!!! Nie rozumiem nieraz postępowania tych ludzi (mowa o Kaspim, Jagodzie D. i Tycim). Czym oni się kierują - zazdrość, może chcą pokazać że są 'wielkimi informatykami' podpisując się jako Magda czy Katarzyna??? Nie wiem... No ale chyba każdy osiołek wie że można sprawdzać IP danego komputera, z którego wpisano komentarz. Ja pierdole kiedyś naprawdę myślałem, że to normalni ludzie. Jestem chyba zbyt naiwny i ufam zbytnio ludziom. A każdy mowił i tłumaczył "po chuj się z nimi zadajesz...?" - teraz muszę im przyznać rację... gorszych chamów nie znam. Hmmm.. ale z drugiej strony się zastanawiam kto im pomagał robić wpis... nie ma w nim błędu ortograficznego LOL. U nich to niespotykane. Wyjęte z gg :

  1. ktury
  2. muwisz

  Także zanim napiszecie matołki jeszcze jakiś komentarz do strony zajrzyjcie w słownik może...

  26.01.08  Podziękowania

  Długo się zbieralem "uruchomienia tej strony". Chciałem w tym miejscu podziękować ludzio, którzy przyśpieszyli to wierząc we, wspierając mnie duchowo, inspirowali czy też wspomagali materiałami dotyczącymi tworzenia stron www. Jeśli bym kogoś nie wymienił proszę sie nie denerwować:P (nie jestem w stanie wymienić wszystkich:D)
  Ania - moja sąsiadka - zawsze szczera, lubię czasem zostać troszkę zjebany:P, jednym słowem dałaś mi Aniu duużego kopa:D
  Jaro - kumpel od najmłodszych lat, fakt że przez niego wpędzimy się w alkoholizm alekumpel jakich malo na te Ziemi
  Gosia- Wiem że do niej można się zawsze zgłosić po pomoc i poradę. Można z nią spędzać czas godzinami i człowiek się nie nudzi.A i .. kocham Twój uśmiech:)
  Łukasz - z tym Panem przeszedłem niemal wszystko i niemal wszędzie byliśmy (oczywiście w Polsce;p)
  Karolina, Paweł, Tomek Z., Krzychu. Gutek, Marta, Stefan, Areczek:D... ..a i moje siostrzyczki z mężusiami:D - mimo że mnie nieraz nieźle za przeproszeniem opierdolą hyhy:p

  26.01.08